Дезинфекція в манікюрі та педікюрі

Дезинфекція

Дезинфекція у манікюрі і педикюрі – стерильність для краси і здоров’я!

Належна дезінфекція всіх інструментів, що використовуються для роботи, – найважливіше під час процедур манікюру та педикюру!

На жаль, не всі салони звертають на це належну увагу. Останнє слово – за Вами. Ви як клієнт повинні вимагати найретельнішої обробки інструментів, рук і робочих поверхонь. Це – Ваше право. Адже йдеться про Ваше здоров’я!

Наскільки б Ви не довіряли майстру, його досвіду та рівню професіоналізму, без належної дезінфекції він не зможе вберегти Вас від інфекцій.

Клієнт цікавиться в адміністратора свого салону: «Як ви дезінфікуєте манікюрні інструменти?»
— «Протремо спиртом, а на ніч — у стерилізатор…»

МІНІ-ЕКСКУРС У ДЕЗИНФЕКЦІЮ

Якщо інструменти добре промиті під проточною водою і продезінфіковані спиртом, це ще не означає, що вони стерильні. А отже, залишається ризик передачі інфекції. Спирт вбиває тільки 30% бактерій. Але безсилий проти вірусів та спор грибків.

Стерилізація – це 100% знищення усіх мікробів. Не виняток – і так звані спори мікроорганізмів.

Дезінфекція – це комплекс спеціальних заходів зі знезараження. Їхня мета – повне знищення збудників інфекційних хвороб і ліквідація шляхів передачі зараження.

Між цими поняттями – одна, але дуже суттєва різниця. Під час дезінфекції гинуть не всі хвороботворні мікроорганізми. Тому однозначною вимогою є наступне: всі інструменти, призначені для використання майстрами салонів, студій та перукарень, повинні піддаватися стерилізації. І тут – без варіантів.

Дезінфекцію використовують у тих випадках, коли провести стерилізацію неможливо. Наприклад, дезінфекція підлоги, стін, рук тощо. Ефективність стерилізації залежить від багатьох складових. Серед них – температура, концентрація стерилізуючої речовини, тривалість дії та кількість мікробів на інструменті.

Використання для стерилізації тільки УФ-стерилізаторів – типова помилка.

Ультрафіолетове випромінювання дійсно має бактерицидний ефект. Але не стерилізує поверхні! Лише її дезінфікує. У таких приладах можна зберігати вже стерильний інструмент для збереження ефекту.

Протирання манікюрних інструментів спиртом – ще одна поширена процедура дезінфекції. Це швидкий та ефективний спосіб для видалення бруду з поверхні. Але не вірусів, бактерій та грибків!

У салонах краси повинні чітко дотримуватися трьох основних правил обробки манікюрно-педикюрного інструменту і фрез:

— дезінфекція;
— передстерилізаційне очищення;
— стерилізація.

Для подальшої стерилізації інструменти кладуть у кульковий кварцовий стерилізатор або в сухожирову шафу (автоклав) під дією високих температур і пари. Ці два варіанти на відмінно виконують своє завдання.

096 96 00 800